חיפוש :

המירוץ הניהולי, הארגוני והעסקי נגד הפער

אם צריך לתמצת את אחד האתגרים הניהוליים המרכזיים של העידן הנוכחי ניתן להגדירו בשלוש מילים: המרוץ נגד הפער.
ארגונים ציבוריים, תאגידים ,חברות עסקיות  ובעלי עסקים נמצאים כל הזמן בסוג של מרוץ מול ההתרחשויות והשינויים בסביבה החיצונית.

"כשביל גייטס אומר כי "מיקרוספוט נמצאת תמיד שנתיים לפני כישלון"...הוא יודע שלא רק מחזורי החיים של המוצרים מתקצרים גם מחזורי החיים של האסטרטגיות מתקצרים...קצב השינויים מבטיח שכל תפיסה עסקית מבריקה ככל שתהיה תאבד במהירות את היעילות הכלכלית שלה (גארי האמל-להנהיג את המהפכה).

השינויים מתרחשים כמעט בכל התחומים: חדשנות המוצרים, מגוון המוצרים, רגולציה, ציפיות הלקוח, אופן הגעת המוצר, רמת השרות, ציפיות העובדים, יעילות התהליכים הפנימים, תרבות ארגונית, מתודות ניהוליות חדשניות, גם השוק הגלובלי שמייצר כל הזמן אפשרויות נוספות ללקוח ומאתגר את המתחרים מקצין את התופעה. הנקודה החשובה –הסביבה החיצונית מייצרת איום תמידי על השרידות של הארגונים והחברות .

ארגונים מצטיינים הם אלה שהצליחו לייצר יתרון (פער מהשוק בו הם מתמודדים או מעבר לשוק אחר) בתחום מסוים :פיתוח מוצר חדש, יישום תהליכי התייעלות פורצי דרך, הטמעת מערכת טכנולוגית חיונית, יצירת צורך צרכני חדש ,מיזוג או רכישה של חברת סטרטאפ מצליחה.
חברות כושלות הן אלה שנשארו מאחור- הפער שנוצר גדול מידי לגישור  ,גם כאן הפער יכול להיווצר בכל התחומים, בשלב הראשון ההידרדרות תוגדר כמשבר ובהמשך בחלק מהמקרים קריסה וחידלון.

ישנה ספרות ענפה של מחקרים ,שיטות וביוגרפיות ניהוליות המציעות דרכי ההתמודדות עם המציאות התחרותית הקיצונית של העידן הנוכחי : מינוי מנהלים מתאימים, גיבוש אסטרטגיה ועדכונה, ביצוע שינויים ארגונים בדגש על התאמות ושיפורים, תרבות ארגונית, חדשנות ושיטות נוספות ומגוונות – הכל נמצא "על המדף", כל שנדרש הוא חיבור מתאים לצרכים של  הארגון ומצבו הייחודי.
העיקרון  החשוב הוא לגבש ולהטמיע גישה של שינוי/שיפור בשילוב יכולת ארגונית לזהות נכון ובזמן את אותם אותות המעידים על ההתרחשויות הרלוונטיות בסביבה החיצונית. הפתרון של שינוי ארגוני או עסקי אחת למספר שנים אינו רלוונטי יותר ועדיין ניתן לראות ארגונים וחברות גדולות שבוחרות בדרך זו.

לסיכום ,ארגונים ,חברות, מנהלים ובעלי עסקים  צריכים להבין ולהטמיע את הגישה של המרוץ נגד הפער. למהלך זה משמעויות ארגוניות רבות המחייבות קשב ניהולי והשקעת משאבים בשלב הראשוני וגם בשגרה, מנהלים שיתעלמו מכך או ימשיכו עם תפיסות הניהול הישנות ימצאו עצמם מהר מאוד בתוך משבר שלא תמיד ניתן לחזור ממנו.
 
טואול בניית אתרים