חיפוש :

השאלה החשובה של טים קוק: האם הצלחנו לשנות לאנשים את החיים?

במסגרת הראיון עלו סוגיות עסקיות וארגוניות לגבי תפיסת עולמו הניהולית, להלן מספר ציטוטים  שנוגעים לקשר שבין תפיסת ייעוד וערכים  לבין התוצאות העסקיות:

  • "מחיר המניה הוא תוצאה, לא הישג כשלעצמו. מבחינתי, העיקר הוא תמיד המוצרים והאנשים. האם יצרנו את המוצר הכי טוב והעשרנו לאנשים את החיים? אם אתה מצליח לעשות את שניהם - וברור שהם קשורים זה לזה באופן הדוק, כי אחד מוביל לשני - הייתה לך שנה טובה".
  •  "זה תמיד המוצרים והאנשים. בסוף כל שנה או חודש או שבוע או יום, השאלה היא תמיד האם התקדמנו בחזית הזאת".
  • "הצרכנים יקרים מפז. אין יום שאני לא קורא בו כמה הערות של משתמשים, והן מגוונות מאוד. אני כבר לא יכול לקרוא את כולן, אבל אני קורא כמה, כי זה כמו לבדוק לעצמנו לחץ דם".
  •  "איש פיננסים שמסתכל רק על הכנסות ורווחים אולי יחשוב, 'הם טובים (בלעשות כסף)', אבל זה לא מי שאנחנו. אנחנו קבוצה של אנשים שמנסים לשנות את העולם לטובה, ומבחינתנו הטכנולוגיה ברקע"
  •   "יש בעולם יותר רעש מאשר שינוי. אחד התפקידים שלי הוא לנסות לסוכך מפני הרעש הזה ולהגן על האנשים שבאמת עושים את העבודה".

אבחנותיו של טים קוק חשובות (למרות שהן לא מחדשות) מאחר והן נותנות תוקף ביצועי לתפיסות ניהוליות  מוכרות  וצריכות להכווין בעיקר מנהלים שעדיין רואים בכל הנושא סוג של "קישוט" ארגוני לא מחייב או כאלה שמנסחים את הדברים ברמה טכנית מוגבלת.

החיבור שהוא עושה בין תפיסת ייעוד לבין עובדים, טכנולוגיה, מוצרים ולקוחות, מייצר רף תוצאתי גבוה בשילוב תחושת שליחות ומשמעות הרבה מעבר לשורת הרווח.

בציטוט האחרון הוא מתייחס לאבחנה ניהולית חשובה מאוד-הפער בין "להראות עשייה" לבין השגת תוצאות אמיתיות- התקדמות בפועל, סוגיה שמנהלים בכל הרמות נדרשים לבחון גם מהזווית של הערכת ביצועים ארגונית וגם ברמה האישית.

  קישור לראיון המלא- https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001225638

 

טואול בניית אתרים