חיפוש :

מנהלים,אל תפספסו את הסיפור שה"אורות האדומים" מנסים לספר לכם

 "ברוב החברות שכשלו אפשר היה להבחין מראש בשפע של "ראיות" שהחברה נקלעה לקשיים, אבל הראיות האלה לא זכו לתשומת לב גם כאשר המנהלים היו מודעים להן, הארגון בכללותו ,אינו יכול להבחין באיומים הנשקפים לו, להבין את משמעותם ולהציג פתרונות חלופיים"(פיטר סנג'י- הארגון הלומד).

 ה"אורות האדומים" בארגונים כוללים סוגים שונים של תופעות בלתי רצויות שקורות בשגרה ,דוגמאות: חוסר תאום, קצרים בתקשורת הארגונית, פרויקטים שנכשלים, אי עמידה ביעדים, נטישת עובדים ומנהלים, תקלות חריגות, תלונות חוזרות ונשנות של לקוחות לגבי תחום מסוים, נטישת לקוחות, ירידה עקבית בנתח השוק.

היכולת הארגונית לזהות בזמן סימנים אלה ,להפיק את הלקחים הנכונים ולשפר בפועל את התהליכים הרלוונטיים היא יכולת קריטית.חלק מהאירועים יכולים להיות תוצאה של בעיה נקודתית, חלק אחר יכול להעיד על בעיית שורש משמעותית המחייבת שינוי היערכות וטיפול של ההנהלה הבכירה.

ניתוח נכון של אירועים אלה יכול להניב מידע שיכול למנוע "קטסטרופות ארגוניות"ולחסוך הון עתק.

הטיפול בנושא מחייב הערכות בכמה רבדים:

-הטמעה של תרבות למידה ארגונית שתתמקד בשיפור תהליכים .

-בחינה שיטתית של אירועים חריגים ,הלקחים העקרוניים יוצפו להנהלה הבכירה.

-העברת מידע רלוונטי בין יחידות משנה בארגון כולל הצגת "תהליך הייצור השלם" לכל הגורמים המעורבים.

-דיון הנהלה תקופתי בסוגיות עקרוניות על מנת לבחון האם לשנות כיווני פעולה מרכזיים.

-תכנית יישום ובקרה.

שלב ההקמה הראשוני מחייב היערכות אולם לאחר הטמעת הנושא, התהליכים יזרמו ללא סרבול מיותר. לארגונים שלא עסקו בנושא מומלץ להסתייע בייעוץ.יש להדגיש שוב-מבחינת שיקולי עלות-תועלת מדובר בכלי ניהולי מנצח שיכול לחשוף מידע ארגוני/עסקי קריטי שנמצא אצלכם בבית.



טואול בניית אתרים