חיפוש :

עוצמת המיקוד


מדוע המיקוד חשוב וקריטי לכל התנהלות (ארגונית, אישית, עסקית, לאומית), ניתן לבחון זאת מול כל קשת התהליכים הניהוליים: ניהול דיון, קבלת החלטות, בניית תכנית עבודה, הובלת שינוי ארגוני, גיבוש אסטרטגיה, התמודדות עם משברים ותהליכים חשובים אחרים. המיקוד מהווה את הצעד הראשון והבסיסי ביותר כבר בשלבי ההכנה והחשיבה הראשוניים. תהליך מקדים שבו נדרש להגדיר בצורה מדויקת ופשוטה-מה שאלת הדיון-דוגמאות: לאן רוצים להגיע? מה הדבר החשוב ביותר? מה בעיית השורש? מה באמת יעשה את ההבדל? תוצר שיאפשר בהמשך לרכז מאמץ מבחינת משאבים , אנשים מתאימים וזמן יקר.
מנהלים וארגונים כושלים בתהליך בשל "יציאה לדרך" על בסיס תפיסות ישנות ולא רלוונטיות או בשל דילוג על שלב החשיבה ואיכות ביצועו (הכנה נכונה, הרכב המשתתפים, תרבות הדיון) וכן כאשר אין תוצר כתוב - הגדרה ברורה של נושא/שאלת הדיון ,השקעה בשלב החשיבה משמעותה חסכון עצום לארגון כמעט בכל הרבדים והגדלת הסיכויים להשגת היעדים באופן משמעותי.
תוצרי החשיבה והמיקוד יהוו בהמשך מעין "שפה משותפת", כולם יבינו על מה דנים,מה רוצים, מה בעדיפות גבוהה יותר, מה משרת את הצורך הארגוני באותו שלב ומה לא רלוונטי או פחות חשוב.
אחת התוצאות המדהימות שניתן לראות בדיונים אלה היא חשיפה של פערי תפיסה (סמויים) משמעותיים בתוך ההנהלה, כאשר בוחנים את ההשפעה השלילית של מצב זה (בנוסף לפוליטיקה הארגונית ) על היכולת לממש מדיניות ולקדם נושאים, ניתן להבין את החשיבות הקריטית של התהליך לארגון.

לסיכום אל תוותרו על המיקוד!!! מומלץ גם לשלב גורם חיצוני/יועץ שיכול לתרום מאוד עם זווית ראיה חיצונית וניהול נכון של התהליך.
טואול בניית אתרים