חיפוש :

תכנית פעולה אפקטיבית מתחילה בשאלות נכונות

אחד האתגרים הניהוליים הוא זיהוי נכון של בעיות ופערים בתחומי העשייה השונים וקבלת החלטות לגבי דרכי הפעולה לשיפור המצב. טעות ניהולית נפוצה הינה לבלבל בין "סימפטומים"-כל מיני תופעות בלתי רצויות שצצות כל העת בעבודה השוטפת לבין בעיות שורש-אותם סיבות מרכזיות שנמצאות בבסיס השיבושים והתקלות  בעבודה.

השלב הראשון הוא ניסוח השאלות  באופן שיגע  בדיוק בשורש הבעיה ,פיטר דרוקר הגדיר זאת כך : "התפקיד החשוב והקשה בהחלטות ניהוליות הוא לאמיתו של דבר, אינו במציאת התשובה הנכונה אלא בהצבת השאלה הנכונה.....התפקיד הראשון בקבלת החלטות הוא למצוא את הבעיה האמיתית ולהגדירה, אי אפשר להפריז במידת הזמן המוקדשת לשלב זה".

היכולת לזהות בצורה מדויקת מהי הנקודה המכריעה מחייבת בחינה מקדימה של הנושא העומד לדיון. התהליך חשוב גם בהיבט של יצירת ניתוח יסודי ופורה של אותה בעיה מה שמייצר תובנות נלוות חשובות וגם בשיפור התאום בין כל הגורמים המעורבים.

לוח הזמנים הצפוף של מנהלים גורם ל"קיצורי דרך" בתהליכי החשיבה והתכנון , מצב שעלול לפגוע באיכות הניתוח הראשוני, המשמעות-בנייה של תכניות עבודה או פרויקטים שאינם מוכוונים כלל לשורש הבעיה ובזבוז עצום של משאבים יקרים.

לסיכום מומלץ להשקיע זמן ומחשבה בניסוח השאלות הנכונות כבסיס למציאת הכיוון הנכון וגיבוש תכנית הפעולה המתאימה.

 

 

טואול בניית אתרים